• 6355 M služby v cestovnom ruchu

Nový názov študijného odboru 6355 M služby v cestovnom ruchu od 1.9.2024,

súčasný názov 6324 M   manažment regionálneho cestovného ruchu   končí v šk. roku 2023/2024

Absolventi nájdu uplatnenie ako manažéri strednej úrovne a zamestnanci v podnikoch cestovného ruchu (v cestovných kanceláriách, agentúrach, v turistických informačných centrách, v dopravných podnikoch a zariadeniach, v kúpeľných, rekreačných a ubytovacích zariadeniach, na medzinárodných festivaloch, kongresoch, v strediskách cestovného ruchu, v úradoch verejnej správy a pod.) u nás i v zahraničí, aj ako samostatní podnikatelia v cestovnom ruchu.

Dosiahnuté vzdelanie vytvára predpoklady pokračovať v štúdiu na vysokej škole a vytvára podmienky na získanie oprávnenia pre podnikateľskú činnosť.

Absolvent študijného odboru je schopný:
          - vytvárať produkt regionálneho cestovného ruchu, analyzovať ponuku územia z hľadiska regionálnej geografie
          a kultúry a posúdiť jej vhodnosť pre rozvoj cestovného ruchu;
          - uplatňovať marketingové nástroje, orientované na podnikanie v cestovnom ruchu;
          - organizovať kultúrne, športové a obchodné podujatia rozširujúce ponuku cestovného ruchu,
          - komunikovať v dvoch cudzích jazykoch;
          - aplikovať pravidlá spoločenského správania v styku so zákazníkmi a obchodnými partnermi, orgánmi samosprávy a štátnej správy,
          - vypracovať obchodné a úradné písomnosti v slovenskom aj v cudzom jazyku;
          - dodržiavať hygienické predpisy, zásady bezpečnosti práce a ochrany zdravia pri práci.

Školský vzdelávací program 6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu (platný od 1. 9. 2023)

Učebný plán 6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu (platný od 1. 9. 2022)

MRCR_foto.pdf

Súhlasné stanovisko SOPK