• 6327 M ekonomické a administratívne služby v podnikaní

• Nový názov študijného odboru 6327 M ekonomické a administratívne služby v podnikaní od 1.9.2024,

súčasný názov študijného odboru 6341 M  škola podnikania končí v šk. roku 2023/2024

Štúdium pripravuje absolventov na kvalifikované riadenie malého a stredného podniku. Je kombináciou ekonomického a právneho vzdelania. Absolvent je schopný prijímať správne rozhodnutia z ekonomického a právneho hľadiska a navrhovať ďalšie postupy. Má prehľad o informáciách a metódach ich získavania, o administratívnej a právnej činnosti v podniku, ako aj o všetkých zákonných normách vo vzťahu k procesom v podniku.

Absolventi nájdu uplatnenie v rôznych typoch podnikov v súkromnom aj verejnom sektore, sú schopní vykonávať nižšie a stredné ekonomické manažérske funkcie. Uplatnia sa ako samostatne zárobkovo činné osoby - živnostníci, súkromní podnikatelia aj ako stredné články riadenia priemyselných, poľnohospodárskych, obchodných podnikov a podnikov služieb.

Absolventi sú kvalitne odborne a jazykovo pripravení pre samostatnú prácu v rôznych oblastiach a podnikateľských subjektoch ako riadiaci pracovníci, na úrovni nižšieho a stredného manažmentu v malých a stredných podnikoch, ako obchodní zástupcovia pre regionálne zastúpenie obchodných a distribučných spoločností, pre činnosť spojenú s organizačným a ekonomickým poradenstvom.

Absolvent má nadobudnuté základné poznatky z oblastí podnikania, je vo svojej špecializácii pripravený na riadenie malého a stredného podniku. Dokáže analyzovať problémy a možnosti v podnikateľských aktivitách rôznych typov podnikov, v obchodnej prevádzke, podnikoch cestovného ruchu a služieb a implementovať ich. Disponuje znalosťami o spôsoboch spolupráce s manažérmi iných profesií v SR a v zahraničí. Má potrebné znalosti z psychológie, komunikačných a informačných systémov.

Školský vzdelávací program 6341 M škola podnikania (platný od 1. 9. 2023)

Učebný plán 6341 M škola podnikania (platný od 1. 9. 2022)

Súhlasné stanovisko SOPK