• Občianske združenie Mladý tvorca

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Masarykova 2723/24, 08179 Prešov

Právna forma: Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID): 37942573

1. Občianske združenie /ďalej len “združenie”/ je nepolitické, dobrovoľné, záujmové združenie občanov pôsobiacich na území Slovenskej republiky.

2. Sídlom združenia je Spojená škola, Masarykova 2723/24, 081 79 Prešov.

3. Združenie je samostatnou právnickou osobou, ktorá môže vo svojom mene nadobudnúť práva a povinnosti.

4. Cieľ činnosti združenia:

• podpora výchovno-vzdelávacieho procesu a mimoškolskej činnosti žiakov a zamestnancov Spojenej školy, podpora nadaných a tvorivých žiakov v odbornej, jazykovej, umeleckej a športovej oblasti,
          • zabezpečovanie odbornej literatúry a časopisov pre študijné potreby žiakov a zamestnancov, podpora pri vydávaní školského časopisu a dopĺňanie knižničného fondu v školskej knižnici,
          • zriaďovanie a modernizácia odborných učební a Školského internátu výpočtovou, organizačnou, didaktickou technikou, organizovanie a účasť na rôznych súťažiach, podpora záujmových krúžkov, výstav a kurzov zameraných na rozvoj tvorivosti, zručnosti, podpora propagácie školy,
          • pomoc pri nadväzovaní kontaktov a rozvoji spolupráci s podnikateľmi pôsobiacimi v činnostiach podobných so zameraním učebných a študijných odborov školy, podpora medzinárodných kontaktov žiakov a zamestnancov školy formou výmennej odbornej praxe, ale aj spoločných súťaží, kultúrnych a športových podujatí,
          • pomoc žiakom so sociálne slabších rodín formou finančnej výpomoci, prípadne stravného či ubytovania v Školskom internáte.

Členstvo v združení

1. a/ Členom združenia môže byť fyzická osoba, ktorá spĺňa tieto predpoklady:

• je plne spôsobilá na právne úkony,
          • je bezúhonná

1. b/ Členom združenia môže byť aj právnická osoba zastúpená svojim štatutárnym orgánom, ktorý musí spĺňať podmienky ako fyzická osoba podľa bodu l a článku II.

2. O prijatí za člena do združenia rozhoduje správna rada združenia.

Práva a povinnosti členov združenia

1. Členovia združenia sú pri výkone činnosti v združení povinní:

dodržiavať všetky platné právne normy a predpisy, týkajúce sa výkonu činnosti realizovaných v združení, dodržiavať stanovy a ďalšie predpisy, ktoré podrobne ukladajú povinnosti členom združenia.

2. Členovia združenia majú právo plnohodnotne sa zúčastňovať na činnosti združenia a taktiež voliť a byť volení do orgánov združenia a byť informovaní o zámeroch a aktivitách združenia.

Orgány združenia

1. Orgánmi združenia sú:

a/ zhromaždenie členov združenia

b/ správna rada v zložení :

Správna rada občianskeho združenia Mladý tvorca:

Ing. Mária Onderková, Ing. Bohuš Popík, MBA, Mgr. Viktória Kirňaková, PaedDr. Michal Čiernik, Mgr. Veronika Stoláriková, Ing. Marcela Miklošová, Ing. Zuzana Semanová.

Náhradníkmi sa stávajú: Ing. Tatiana Štofková, Bc. Janka Pistráková

predseda – Ing. Mária Onderková, e-mail: onderkova@sospodnikania.sk

podpredseda – PaedDr. Michal Čiernik

tajomník – Mgr. Viktória Kirňaková

pokladník – Ing. Zuzana Semanová

kontrolór združenia: Ing. Martin Keseličko

2. Zhromaždenie členov združenia je najvyšším orgánom. Ostatné orgány sú ním volené.

3. Volebné obdobie orgánov združenia je trojročné.

4. Funkcie v orgánoch združenia sú čestné. Za výkon funkcie môže byť priznaná primeraná odmena a náhrada hotových výdavkov.

Hospodárenie združenia

1. Majetok združenia tvoria:

• členské príspevky,
          • dary sponzorov,
          • prostriedky získané pri organizovaní rôznych aktivít v rámci cieľov činnosti združenia,
          • získanie grantov a finančnej podpory,
          • príjmy z vykonávania hospodárskej činnosti v súlade s vyššie uvedeným účelom vzniku združenia

2. Za hospodárenie a vedenie účtovníctva združenia zodpovedá správna rada.