Domov Štúdium Školský internát Služby Mapa Kontakt Facebook Fotoalbum 2% dane Prihlásenie
Navigácia

Úspechy naších žiakov

Obvodové kolo futsalového turnaja žiakov stredných škôl

Marko Baran, Lukáš Baran, Jakub Mrúz, Tomáš Mikluš, Erik Revák, Branislav Lorincz, Daniel Fertáľ, Patrik Anguš, Pavel Chovan nás reprezentovali na obvodovom kole futsalového turnaja, ktorí sa uskutočnil piatok 6.11.2015 na pôde SŠ Ľ. Podjavorinskej v Prešove. Zloženie skupín nám veľmi neprialo, ale chlapci sa “popasovali” so situáciou veľmi dobre. 

Prvý zápas nás čakalo mužstvo reprezentujúce SPŠ Stavebnú v Prešove. V zápase sme dominovali, či už po hernej stránke , ale aj na množstve šancí. Bohužiaľ, súper využil svoje šance na 100 % a dokázal Patrika Anguša prekonať dva krát. Našim chlapcom nevychádzala koncovka, ale Tomáš Mikluš a Lukáš Baran dokázali vsietiť po jednom góle. Konečný stav v tomto zápase bol nerozhodný 2:2. 

V druhom stretnutí nás čakal favorit turnaja a to domáce mužstvo Ľ. Podjavorinskej , ktoré bolo zložené hlavne zo športových tried. Dokázali sme domácemu mužstvu vzdorovať veľmi dlho, ba dokonca sme boli v niektorých momentoch zápasu lepším mužstvom. Súper sa dostal  ako prvý do vedenia, ale o minútu neskôr sme vyrovnali zásluhou Erika Reváka. Následne sme mali tri resp. štyri “čisté”  šance, aby sme sa dostali do vedenia, ale ako to už chodí  “nedáš, dostaneš” sa potvrdilo aj v tomto prípade. Inkasovali sme dva rýchle góly po sebe a korigovať výsledok sme už nedokázali. Každopádne chlapci podali dobrý výkon , za ktorý dostali aj pochvalu od trénera domácich. Konečný stav v tomto zápase bol 1:3 v náš neprospech. 

Posledným v poradí tretím zápasom bolo stretnutie s SOŠ dopravná Prešov, kde sme dominovali nie len herne, ale konečne aj výsledkovo. Súper odišiel s debaklom 7:3. Bolo vidieť na chlapcoch , že stretnutiu prikladajú veľkú dôležitosť, nakoľko v prípade výhry sme si mohli poistiť pekné druhé miesto. Napokon sme zvíťazili jednoznačne a ak by sme premenili  tzv. “čisté” šance v druhom zápase, mohli by sme sa radovať z postupu my. Celkovo sme odchádzali z turnaja s dobrými pocitmi, nakoľko sme herne nesklamali , vyskúšali sme nových hráčov, ktorí budú prínosom do budúcna a tešíme sa na najbližší turnaj organizovaný v Poľskom Krosne, kde budeme obhajovať celkové prvenstvo.

Výsledková listina:                                                                Konečná tabuľka:

SOŠ podnikania Prešov - SPŠ stavebná Prešov           2:2     1.  SŠ Ľ. Podjavorinskej Prešov

SOŠ podnikania Prešov - SŠ Ľ. Podjavorinskej Prešov 1:3     2. SOŠ podnikania Prešov

SOŠ podnikania Prešov - SOŠ dopravná Prešov           7:3     3. SPŠ stavebná Prešov

                                                                                            4. SOŠ dopravná Prešov

Vypracoval: Mgr. Michal Čiernik

/Fotogaléria/

 

Strongman workout 2015

V pondelok 26.10.2015 sa v priestoroch telocvične SOŠ podnikania v Prešove uskutočnil prvý ročník športovej súťaže Strongman workout 2015 za účastí 12 žiakov našej školy. Súťaž bola rozdelená do štyroch disciplín, kde prevažná väčšina bola zameraná na úroveň silových schopností jednotlivých súťažiacich. Mená chlapcov, ktorí sa zúčastnili 1. ročníka strongman workout 2015 je nasledovný:

Mário Džubara a Branislav Lorincz z 1.C, Pavol Hadač z 1.A, Pavel Chovan z 2.B, Jakub Bakalár 2.D, Matej Sučka a Michal Štiber z 3.B, Igor Pasierb z 3.D, Marko Baran, Jakub Mrúz a Štefan Závadský z 4.D, Tomáš Vaško z 4.E.

Prvou previerkou “borcov” z SOŠ podnikania bol výdrž v zhybe, v ktorom si žiaci mohli porovnať úroveň statických silových schopností horných končatín, kde si najlepšie počínal Štefan Závadský z 4.Dtriedy, ktorý sa dokázal udržať v zhybe na hrazde 57 sekúnd .

Druhou disciplínou boli skoky z miesta. Presnejšie sa jednalo o osem skokov z miesta za sebou. Úlohou v tejto časti bolo “odskákať” čo najďalej, pričom najlepšie si v tejto disciplíne počínal Mário Džubara z 1.C triedy. Táto časť bola zameraná na úroveň dynamických silových schopností dolných končatín toho ktorého jednotlivca.

Predposlednou prekážkou bolo vykonať v časovom intervale 30 sekúnd čo najväčší počet kľukov. Pri tejto súťaži sa chlapci najviac “ zapotili” , ale zvládli to vynikajúco. Najlepší výkon predviedol Marko Baran z 4.D triedy , ktorý dokázal správnym spôsobom vykonať 43 kľukov.

Súťažiaci sa ani nenazdali a čakala ich posledná disciplína v podobe prednosov na hrazde. Cieľom bolo vykonať správnou technikou prednosy s čo najväčším počtom opakovaní. Brušné svalstvo mal v tejto súťaží najlepšie opäť Marko Baran z 4.D triedy, ktorý predviedol 14 správnych prednosov.

Po sčítaní všetkých bodov z jednotlivých disciplín prišlo na vyhodnotenie, kde na solídnom treťom mieste sa umiestnil Jakub Mrúz z 4.D, ktorý bol ocenení iontovým nápojom. O víťazovi sa rozhodovalo až do poslednej možnej chvíle, no napokon celkové druhé miesto si odniesol už spomínaný Mário Džubara z 1.C triedy, ktorý bol ocenení dvoma iontovými nápojmi. Celkovým víťazom 1. ročníka strongman workout 2015 sa stal Marko Baran z 4.D. Cenou pre víťaza bol izotonický iontový nápoj a taktiež nápoj slúžiaci k regenerácií po fyzickej záťaži, ktorý by si zaslúžil asi každý súťažiaci, nakoľko chlapci vydali zo seba maximum.

Po vyhodnotení a odovzdaní cien sme si všetci urobili spoločné foto, zasmiali sa a popriali si veľa spoločných športových úspechov v rámci reprezentácie našej skvelej školy SOŠ podnikania v Prešove.

Vypracoval Mgr. Michal Čiernik

/Fotogaléria/

 

Celoškolské kolo súťaže "Nápad predáva"

V dňoch 20.-21.10. 2015 sa v priestoroch telocvični školy uskutočnil ďalší ročník celoškolskej úťaže „ Nápad predáva“. Cieľom súťaže bolo podporiť nové myšlienky, nápady a prístupy v oblasti podnikania. Podporiť zážitkovú formu vyučovania, prehĺbiť záujem o študovaný odbor, rozvinúť svoje komunikačné a odborné schopnosti, podporiť využitie cudzieho jazyka v praxi, prebudiť zdravú súťaživosť ako aj zabaviť sa.

Podmienkou účasti na súťaži bolo:

-   zaregistrovať svoj nápad,

-   pripraviť prezentáciu v elektronickej podobe,

-   pripraviť propagačné materiály svojho a propagačný stánok,

-   prezentovať svoj nápad  potencionálnym investorom (žiakom a učiteľom) aj v cudzom jazyku.

ZOZNAM_FIRIEM_2015

VYHODNOTENIE_SÚŤAŽE_NP_2015

/Fotogaléria/