Domov Štúdium Školský internát Služby Mapa Kontakt Facebook Fotoalbum 2% dane Prihlásenie
Navigácia

TRIBE - študentská spoločnosť

Aplikovaná ekonómia

Študentská spoločnosť TRIBE je prvou študentskou spoločnosťou na Strednej odbornej škole podnikania v Prešove. Našimi hlavnými hodnotami sú spolupráca, poctivosť a úsilie podať čo najlepší výkon. Každý člen má právo predniesť svoje nápady a názory. Sme pripravení urobiť všetko pre dosiahnutie stanoveného cieľa.

Chceli by sme sa poďakovať organizácii Junior Achievement za to, že prostredníctvom nej mohla prostredníctvom programu aplikovanej ekonómie vzniknúť naša študentská spoločnosť. Radi by sme sa poďakovali aj vedeniu Strednej odbornej školy podnikania za ponúknuté priestory a prostriedky. Našim prvoradým cieľom bolo získať skúsenosti a dôležité poznatky z oblasti ekonómie a podnikania, osobný rast a zlepšenie prezentačných, komunikačných zručností a rozvíjanie schopností v tímovej spolupráci. Cieľom ekonomiky bolo dosiahnuť zisk a tak aj sme sa snažili ho dosiahnuť, aby sme nesklamali dôveru našich akcionárov. Našim zákazníkom sme prinášali kvalitné výrobky za výhodných finančných podmienok a zabezpečili sme maximálnu spokojnosť. Naše výrobky spríjemňujú život našim zákazníkom. 

Stanovy_študentskej_spoločnosti_TRIBE_SOŠP.pdf

TRIBE_podnikateľský_plán.pdf

Študentská spoločnosť žiakov III.B triedy si vytvorili manažment spoločnosti, zvolili si prezidenta spoločnosti - Denisa Klučerovského, víceprezidenta pre ľudské zdroje - Damiána Capa, vceprezidentku pre výrobu - Klaudiu Böszörményiovú, viceprezidenta pre marketing - Lukáš Končár a viceprezidentku financií - Kristínu Dolinskú. 

Dňa 15. decembra sme organizovali Valné zhromaždenie akcionárov. Akcie sme ponúkli učiteľom, spolužiakom a príbuzným. Predalo sa 100 akcií v hodnote 2,-€, čo bol počiatočný kapitál spoločnosti.

Zápisnica_z_valného_zhromaždenia_15.12.2014.pdf

Prvou akciou bola výroba srdiečok pre sviatok Svätého Valentína a zároveň sme nakúpili rôzne darčeky a sladkosti, ktoré sa ponúkali našim zákazníkom počas prestávok.

/Fotogaléria/

Ďalšou aktivitou bola príprava na Veľtrh študentských spoločností, ktorý bol v Bratislave v obchodnom centre AVION. Zároveň sme dostali možnosť reprezentovať nielen našu školu ale aj študentskú spoločnosť na výstave a zároveň ponúka zákazníkom naše produkty. Pre bratislavu sme sa rozhodli vyrábať plyšové hračky, ktoré mali veľký úspech. yrábali sme mackov, sloníkov, zajačikov a húsky.  

/Fotogaléria/

Dňa 15. mája sa uskutočnilo likvidačné Valné zhromaždenie študentskej spoločnosti TRIBE. Akcionárom bola predložená výročná správa a zároveň aj návrh na rozdelenie zisku, ktorý bol taktiež schválený.

Zápisnica_z_valného_zhromazdenia_15.05.2015.pdf

TRIBE_Výročná_správa.pdf