• Nadpis

• Projekt Leonardo daVinci "Mobilita v prihraničnom regióne - impulz pre rozvoj trvalých vzťahov"

03. 09. 2010

V dňoch 14. 06. - 04. 07. 2010 sa implementoval projekt zahraničnej odbornej praxe cez program Leonardo. Zúčastnilo sa ho 20 žiakov a 4 učitelia z našej školy. Žiaci  boli z tretích ročníkov študijných odborov pracovník marketingu-cestovný ruch, pracovník marketingu-obchod a manažment regionálneho cestovného ruchu.

1. Správa

Po príchode a ubytovaní v malebnom a peknom hoteli Twist sme sa oboznámili s mestom Krosno, s jednotlivými prevádzkami, kde trávili nasledujúce 3 týždne. Neoddeliteľnou súčasťou našich aktivít bol aj Krosniansky Cech, kde mali výuku v rámci jazykovej a kulturálnej prípravy v poobedňajších hodinách. Čas rýchlo bežal, lebo ani sme   sa  nenazdali  a  už  sme  mali  1. týždeň  za  sebou. Veľa nových teoretických informácii z kultúrneho a spoločenského života a zo základov poľského jazyka sme sa dozvedeli a vieme ich uplatniť v reálnom živote. Na jednotlivých prevádzkach sme už boli zabehnutí a práca nám išla “od ruky”. Žiaci praxovali v samotnom hoteli Twist, kde boli rozdelení na 2 skupiny po 4 žiakov a realizovali obsluhu v jedálni a v reštaurácii, prípravu izieb pre ubytovanie hostí. Jedna skupina praxovala od 07,00 hod. do 13,00  hod. a druhá od 13,00 hod. do 19,00 hod. V mestskom informačnom centre, múzeu a galérii praxovali 4 žiačky v čase od 09,00 hod. do 15,00 hod. Poslednú skupinu žiakov tvorila skupina pracovníka marketingu-obchod, ktorí asistujú pri výrobe cukrárenských a pekárenských výrobkov firmy Santos a ich pracovná doba bola od 8,00 hod. do 14,00 hod.

2. Správa

Po 1. týždni zahraničnej odbornej praxe nastal víkend, ktorý sme strávili návštevou Wieliczky a Krakowa. Mali sme možnosť absolvovať  prehliadku najväčšej soľnej jaskyne v Európe a následne prehliadku kráľovského mesta Krakow s jeho dominantou hradom Wawel a historickým centrom. V nedeľu sme navštívili Pieskový hrad v Ojcowskom národnom parku. Po chutnom obede v tichej dedinskej reštaurácii sme povzbudzovali našich futbalistov na MS vo futbale.  Vyčerpaní, ale plní dojmov sme sa večer vrátili do nášho „hoteliku Twist“ v Krosne. V pondelok začal druhý týždeň našej zahraničnej odbornej praxe, ktorý sa zmenil iba v rozdelení pracovných skupín na zmeny v reštaurácii a trošku viac voľna, lebo už skončila jazyková a kulturálna príprava.

3. Správa

Aj po 2. týždni zahraničnej odbornej praxe nastal víkend, ktorý sme vyplnili turistickým výletom do miestneho okolia a do oblasti Beskýd. V sobotu sme strávili v Rudawke Rymanovskej, kde po upršanom dopoludní a výdatnom obede sme športovali v prírodnom tábore formou volejbalu, futbalu, tenisu. Večer sme si urobili opekačku a trošku sme sa zabavili. V nedeľu sme sa autobusom presunuli do Prírodnej rezervácie Beskýd, kde absolvovali cestu vláčikom cez údolie Beskýd a potom cestu loďou po prírodnom jazere v Beskydách. Zase unavení a vyčerpaní sme sa večer vrátili do nášho „hoteliku Twist“ v Krosne. V pondelok začal posledný týždeň našej zahraničnej odbornej praxe, v ktorom pokračujeme na našich pracoviskách s realizáciou zahraničnej odbornej praxe a pripravujeme sa na slávnostné ukončenie projektu, ktorý bude v piatok.

/Prezentácia Krosno.pdf/